Strona Główna Oceniamprzepuchlina jąder jest refundowana przez NFZ przepuklina kręgosłupa porady medyczne Przepuklina rozworu przełykowego wślizgowa przepuklina krążka międzykręgowego cofnięcie przepustnica potencjometr w oplu corsie przepuklina jądra miażdżystego stenoza Przepustnica nissan primera p11
 • sciagnij wszystkie odcinki wlatcymoch
 • goraczka sobotniej nocy
 • jak ustawic total ink w ai
 • B6ciB1ga z pana tadeusza
 • chrzaszcz
 •  

  Oceniam

  Temat: Siemka
  Agula.
  Centralna przepuklina dokanałowa a uciskiem na worek oponowy na th11/th12.
  Na poziomach L2/L3, L3/L4, L4/L5 wypuklenie krążka m-kręgowego z impresją na worek opony twardej i korzenie nerwów rdzeniowych.
  I całkiem nowe L5/S1 wypuklenie krążka m-kręgowego.
  Rehabilituje się ponad dwa lata, ale jestem agrożona stabilizacją kręgosłupa na poziomie L4/L5 stabilizatorem DIAM, ciągle się bronie przed tym.


  Źródło: dyskopatia.fora.pl/a/a,133.html  Temat: Siemka
  Witajcie, witajcie!!!!
  Nie będe pisać, co mi jest, bo się forum zwiesi od nadmiaru informacji.
  Tylko skrótem polecę.
  Odcinek L-s po laminectomii L3-S1, teraz na każdym poziomie centralna przepuklina z uciskiem na korzenie nerwowe, do tego stenoza na kilku poziomach, antelisteza i retrolisteza kręgów /jak to ładnie brzmi/, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, zrosty pooperacyjne na korzeniach nerwowych, opadanie stopy i niedowład nogi to tylko troszkę tych kwiatuszków.
  Odcinek szyjny to też ładny bukiecik. To znaczy wielopoziomowa dyskopatia, stenozy kanałow, stan po pęknięciu dwóch kręgów/w dzieciństwie przeleciałam przez kierownicę roweru/ i cos, co mnie najbardziej zachwyca to piękne osteofity uciskające w znacznym stopniu worek oponowy i rdzeń kręgowy.
  Od niedługiego czasu dbam o siebie - kilka razy w roku jeżdżę sobie do szpitali rehabilitacyjnych, bo jak mi powiedział neurochirurg, powinnam sobie wybra c jakis fajny oddział rehabilitacyjny i na nim zamieszkać .


  Źródło: dyskopatia.fora.pl/a/a,133.html


  Temat: Jak sobie pomóc w mielopatii
  Mielopatia szyjna

  Rzadkim, ale poważnym powikłaniem choroby dyskowej kręgosłupa szyjnego jest stan określany jako mielopatia, czyli choroba samego rdzenia kręgowego. Chociaż proporcje między rozmiarem rdzenia i kanału kręgowego w odcinku szyjnym pozostawiają pewną rezerwę przestrzeni, nieraz zdarza się, że centralna przepuklina krążka wywiera ucisk na rdzeń.
  Choroba zaczyna się podstępnie od osłabienia, drżeń lub skurczów w nogach. Dysfunkcja może również objąć kończyny górne. W zaawansowanej fazie mogą wystąpić trudności w wydalaniu moczu. Mielopatia szyjna jest stanem poważnym i stanowi wskazanie do pilnej operacji. Chirurgiczne usunięcie uciskającej masy stwarza szansę poprawy, rzadko jednak mielopatia przemija bez śladu. W przypadku choroby trwającej dłużej oraz u starszych pacjentów pewien stopień deficytu neurologicznego z reguły pozostaje.
  To informacja z przychodni pl.


  Źródło: dyskopatia.fora.pl/a/a,69.html


  Temat: lordoza lędźwiowa ( chyba)
  Witam czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy da się to wyleczyć masażem czy bez operacji się nie obędzie?Oto opis rezonansu magnetycznego:
  Opis:
  Ograniczenie lordozy lędźwiowej.
  Zmiany degeneracyjne w postaci dehydratacji i obniżenia krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 z obecnością przepukliny centralnej uciskającej worek opony twardej.
  Nie stwierdza się widocznych w badaniu ucisku korzeni nerwowych.
  Pozostałe krążki bez wypuklin. Stożek rdzenia kręgowego niezmieniony.
  Źródło: forum.serwis-masazysta.pl/viewtopic.php?t=1664


  Temat: Siemka
  Witam wszystkich bardzo gorąco :)
  Trafiłam na to forum dzięki Amadobo :)
  Na początku Marca miałam operację usunięcia dysku L4/L5 a do szpitala to trafiłam już w takim stanie że ledwo chodziłam a o siedzeniu to można było pomarzyć.
  Tomografia przed operację:
  Krąg przejściowy L5/S1- częsciowa sakralizacja L5.
  Na poziomie L4/L5 na tle okrężnej wypulkiny obecność centralnej przepukliny, migrującej ku dołowi, uciskającej worek oponowy i korzenie nerwowe.
  Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 1,19 cm.
  Tylko muszę zaznaczyć że w tym czasie byłam " na chodzie " a dobiła mnie dziura w jezdni a dokładniej to pędzący autobus który podskoczył na tej dziurze .
  Po operacji lekarz powiedział że miałam " zmasakrowane " korzenie nerwowe i wyglądały jak po wypadku samochodowym.
  Po operacji jakies 2 tygodnie było super, póżniej już przestało . Na kontroli lekarz podejrzewał kolejny ucisk na nerwy i zlecił badania - rezonans
  Wynik:
  Badanie MR wykazuje zmiany pooperacyjne na poziomie L4/L5 po stronie prawej. Worek oponowy nieznacznie odkształcony w stronę prawą.
  Nieznaczna koncentryczna wypuklina tego krążka.
  Drobna torbielka okołokorzeniowa w okolicy prawego korzenia rdzeniowego S1.
  Połowiczy kręg przejściowy na pograniczu L5/S1.
  Odwodnienie krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1.

  Po tych wynikach postawiono mi diagnoze że mam Kauzalgie


  Źródło: dyskopatia.fora.pl/a/a,133.html


  Temat:
  Dr Acula dziękuję za zainteresowanie i przepraszam za chaotyczne i nieprecyzyjne przedstawienie sytuacji. Teraz zgodnie z Pańskim poleceniem konkrety -) :

  TK kręgosłup lędźwiowy:” lordoza fizjologiczna kr. lędźwiowego i kąt nachylenia kości krzyżowej pogłębione. Poziom L/4L/5 Uwypuklenie pierścienia włóknistego we wszystkich kierunkach. Tylna-centralna przepuklina jądra miażdżystego z modelowaniem struktur worka oponowego. Wiązadło żółte pograbiałe. Rezerwa kanału kręgowego ograniczona. Zaburzony tropizm i asymetria wyrostków stawowych. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.
  Poziom L5/S/1.Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego z uwypukleniem pierścienia włóknistego we wszystkich kierunkach. Zaburzony tropizm wyrostków stawowych/asymetria/.Wtórne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Stawy krzyżowo-biodrowe KT ze wzmożoną sklerotyzacją.

  Kr. Piersiowy: ”rtg boczne i a-p. Skrzywienie w stronę lewą ze szczytem na poziomie Th-4.Zniesienie kyfozy w odcinku dolnym.Obniżenie przestrzeni międzykr. Th-2/3,/4 po stronie prawej”.
  Kr. szyjny: ”spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.

  Dodatkowe badania: USG Doppler tętnic domózgowych:/.../ prędkości przepływu w tętnicach kręgowych w granicach normy.PSV 50 cm/s.Przy skrętach w prawo spadek prędkości w lewej tętnicy kręgowej do 30cm/s.
  -badanie densytometryczne kr.L2/L4:”/.../ zgodnie z kryteriami WHO rozpoczynający się proces osteopenii.Ryzyko wystąpienia złamań w zakresie kr.lędźwiowego 3 razy większe niż u osoby zdrowej.Kr.L-4-większe ubytki zbliżone do górnych granic osteopenii/T-score -1,97 SD/.
  Ponadto leczę się u reumatologa z podejrzeniem rozpoczynającej się choroby zesztywaniąjące zapalenie stawów kr./nie zdiagnozowano ostatecznie/

  TWKL//jeszcze 2 lata temu .,ale przed większością badań uznała mnie za zdolnego i diagnozowała: zespół bólowy kr. W przebiegu kręgozmyku,zespół bólowy u osoby ze skrzywieniem kręgosłupa,przewlekłe bóle korzeniowe z okresowymi zaostrzeniami.Obecnie leczę się u neurologa,reumatologa i w poradni rehabilitacji.

  Chciałbym wiedzieć czego mogę się spodziewać na WKL na którą muszę się stawić po zakończeniu leczenia i czy ze zdrowiem nie czeka mnie coś dramatycznego.

  Z góry dziękuję za pomoc
  Źródło: wamole.fora.pl/a/a,83.html


  Temat: Nowotwór - widmo?
  Kochana mata

  Nie będę Cię pocieszać i pisać, że wszystko będzie dobrze, bo obie wiemy, że nie o to chodzi i jak osobiście tylko się wkurzam jak mi tak ktoś mówi. Jest jak jest a łatwo nie jest.


  Co do motylka.Wygląda to tak: Igła motylek

  Też go używałam jak brałam morfinę podskórnie, w obsłudze jest prostszy niż venflon, bo motylek nie jest umieszczony w samej żyle, tylko pod skórą.Nie musisz się bać, że poleci Ci krew. Jedyne na co trzeba uważać, to na umieszczoną igłę pod skórą, ale z doświadczenia wiem, że też nie jest to taki wielki problem, bo mnie chyba raz zdarzyło się że czułam z tego powodu jakiś dyskomfort.

  Ogarniesz to wszystko, ale powoli, spokojnie, w miarę upływu czasu będziesz biegła w wenflonach i motylkach. Jakbyś miała jakiś problem, możesz pisać do mnie ba PW albo gg, jestem pielęgniarką więc służę pomocą

  matamata teraz MR kanału i rdzenia.

  W kręgosłupie obecne są liczne zmiany niestety. Lekarz opisujący sugeruje, że są to zmiany albo degeneracyjne albo zmiany przerzutowe i dlatego sugeruje, żeby zrobić Mamie scyntygrafię kości. Pokazałaby by ona ostatecznie czy są to przeżuty do kości czy nie.
  "Na poziomie L1-L2 widoczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej centralne z uciskiem na worek oponowy centralnie i z częściowym zwężeniem kanału korzeniowego po stronie prawej "

  Rdzeń kręgowy znajduje się w takim jakby "pokrowcu" zwanym oponą, która stanowi dla niego ochronę. W przypadku Mamy jeden z kręgów ma uwypuklenie, które uciska na tą oponę powodując ucisk a u Mamy powoduje ból.To pewnie zasugerowało lekarzom dyskopatię.
  I zmian tym podobnych jest więcej.
  TK jamy brzusznej pokazuje przeżuty do wątroby, kości biodrowych no i trzonów kręgów kręgosłupa.
  No i dodatkowo niewielka przepuklinę rozworu przełyku.Być może nie daje ona objawów bo jest niewielka, ale może powodować bóle w nadbrzuszu, zgagę, odbijanie no i te dolegliwości mogą nasilać się w pozycji leżącej.

  Mam nadzieję, że troszkę Ci pomogłam, jak nie to pytaj, będziemy radzić. I czekam na wieści jak poszła kolonoskopia.
  Źródło: forum-onkologiczne.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1012